Capacitor: ceramic
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
CC0805FKNPO9BN272
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: CC0805FKNPO9BN272
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 50V DC |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±1% |
| Height | 1.25mm |
| Capacitance | 2.7nF |
| Case - mm | 2012 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | C0G |