Capacitor: ceramic
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
CC0805KKX7R0BB473-1
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: CC0805KKX7R0BB473
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 100V DC |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Height | 1.25mm |
| Capacitance | 47nF |
| Case - mm | 2012 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | X7R |