RF Transceiver, Sub 1GHz, 2FSK, 4FSK, ASK, GFSK, MSK, OOK, 600Kbps, 1.8V to 3.6V, QFN-20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CC1101RGPR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CC1101RGPR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RF Transceiver, Sub 1GHz, 2FSK, 4FSK, ASK, GFSK, MSK, OOK, 600Kbps, 1.8V to 3.6V, QFN-20
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.6V DC |
| Case | QFN20 |
| Type of integrated circuit | RF transceiver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Communictions protocol | ISM |
| Receiver sensitivity | -116dBm |
| Kind of modulation | ASK, FSK, GFSK, MSK, OOK |
| Transmitter output power | 12dBm |
| Transmission rate | 600kbps |
| Max operating temperature | 85°C |