IC: RF transceiver; 2÷3.6VDC; SPI; SMD; VQFN32; tape; RAM: 256B
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CC1125RHBT-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CC1125RHBT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: RF transceiver; 2÷3.6VDC; SPI; SMD; VQFN32; tape; RAM: 256B
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...3.6V DC |
| Case | VQFN32 |
| Type of integrated circuit | RF transceiver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Communictions protocol | IEEE 802.15.4 g |
| Receiver sensitivity | -129dBm |
| Transmitter output power | 27dBm |