SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4700 pF, 500 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
CC1206KKX7RBBB472
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: CC1206KKX7RBBB472
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4700 pF, 500 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 500V DC |
| Capacitance | 4.7nF |
| Case - mm | 3216 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | X7R |
| Max operating temperature | 125°C |