SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 µF, 250 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
CC1206KKX7RYBB104
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: CC1206KKX7RYBB104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 µF, 250 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 250V DC |
| Capacitance | 100nF |
| Case - mm | 3216 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | X7R |
| Max operating temperature | 125°C |