Fuse: fuse; quick blow; 3.5A; 63VDC; soldered,SMD; 3.2x1.6x0.65mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
CC12H3-5A-TR
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: CC12H3-5A-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 3.5A; 63VDC; soldered,SMD; 3.2x1.6x0.65mm
| Mounting | SMD |
| Case | 3216 |
| Resistance | 37mΩ |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 3.5A |
| Rated voltage | 63V DC |
| Voltage drop | 180mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |