Oscilloscope probe; Band: 300kHz; Rise time: 1,2μs; I AC: 10÷100A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CC220
Tootja: TESTEC
Tootja tootekood: CC220
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oscilloscope probe; Band: 300kHz; Rise time: 1,2μs; I AC: 10÷100A
| Cable length | 1m |
| Dimensions | 280x70x32mm |
| Max. input voltage | 600V |
| Conform to the norm | CAT II 600V, CAT III 300V, EN 61010 |
| Cable/adapter structure | BNC plug |
| Kind of probe | current |
| Measurement | AC current, DC current |
| Type of measuring probe | for oscilloscope |