Converter: DC/DC; 3W; Uin: 5V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; Iout: 125mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CC3-0512DF-E
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CC3-0512DF-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uin: 5V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; Iout: 125mA
| Output current | 125mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP7 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 22.86x16.62x8.51mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 71...90% |
| Output current 2 | 125mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |