Module: diode; double,common cathode; 800V; If: 100A; POW-R-BLOK™
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CC410899B
Tootja: POWEREX
Tootja tootekood: CC410899B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: diode; double,common cathode; 800V; If: 100A; POW-R-BLOK™
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 157A |
| Max. forward impulse current | 2.6kA |
| Load current | 100A |
| Max. forward voltage | 1.55V |