Ceramic Disc Capacitor, 47 pF, 2 kV, CC45 Series, ± 5%, SL, 5 mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CC45SL3DD470JYGNA
Tootja: TDK
Tootja tootekood: CC45SL3DD470JYGNA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Ceramic Disc Capacitor, 47 pF, 2 kV, CC45 Series, ± 5%, SL, 5 mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2kV |
| Operating temperature | -25...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 5mm |
| Diameter | 5.5mm |
| Capacitance | 47pF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Max operating temperature | 125°C |