Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.4kHz; 50mA
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CCG-1206
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: CCG-1206
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.4kHz; 50mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 4...8V DC |
| Operating temperature | -35...75°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 6.5mm |
| Height | 9.5mm |
| Operating current | 50mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 12mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 91dB |
| Resonant frequency | 2.4kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |