Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷76V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; 20g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CCG15-48-15D
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CCG15-48-15D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷76V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; 20g
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 25.4x9.9x25.4mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |