Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 3.3VDC; Iout: 400mA; 3g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CCG1R5-12-03SF
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CCG1R5-12-03SF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 3.3VDC; Iout: 400mA; 3g
| Output current | 400mA |
| Mounting | THT |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 74% |
| Number of outputs | 1 |