Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 300mA; 3g; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CCG1R5-24-05SF
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CCG1R5-24-05SF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 300mA; 3g; THT
| Output current | 300mA |
| Mounting | THT |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |