Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; 5VDC; Iout: 6A; 25.4x9.9x25.4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CCG30-24-05S
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CCG30-24-05S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; 5VDC; Iout: 6A; 25.4x9.9x25.4mm
| Output current | 6A |
| Mounting | THT |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 25.4x9.9x25.4mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |