Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 4g; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CCG6-24-12DF
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CCG6-24-12DF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 4g; THT
| Output current | 250mA |
| Mounting | THT |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |