Converter: DC/DC; 6W; Uin: 18÷76V; Uout: 3.3VDC; Iout: 1.6A; 4g; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CCG6-48-03SF
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CCG6-48-03SF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 6W; Uin: 18÷76V; Uout: 3.3VDC; Iout: 1.6A; 4g; THT
| Output current | 1.6A |
| Mounting | THT |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 81% |
| Number of outputs | 1 |