Soldering station; digital; ESD; 130W; 90÷450°C; Display: LCD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD-2BQE
Tootja: JBC TOOLS
Tootja tootekood: CD-2BQE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Soldering station; digital; ESD; 130W; 90÷450°C; Display: LCD
| Power | 50W |
| Version | ESD |
| Kind of display used | LCD |
| Type of device | soldering station |
| Temperature control | digital, with push-buttons |
| Kind of heating element | in the tip |
| Station power | 130W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Soldering iron weight | 24g |
| Station weight | 2.6kg |
| Station functions | hibernation mode, parameters interlock, stand-by, statistics of the device operations, temperature calibration |