Fast / Ultrafast Diode, 400 V, 1 A, Single, 1.25 V, 35 ns, 30 A
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
CD214A-FS1G
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: CD214A-FS1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 400 V, 1 A, Single, 1.25 V, 35 ns, 30 A
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |