Diode: rectifying
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
CD214A-FS1K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: CD214A-FS1K
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 2.2V |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |