Standard Recovery Diode, 2 kV, 1 A, Single, 1.1 V, 30 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD214A-R12000R
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: CD214A-R12000R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Standard Recovery Diode, 2 kV, 1 A, Single, 1.1 V, 30 A
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC, SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 2kV |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 50µA |