Standard Recovery Diode, 400 V, 3 A, Single, 1 V, 96 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD214B-S3G
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: CD214B-S3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Standard Recovery Diode, 400 V, 3 A, Single, 1 V, 96 A
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 96A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |