Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD214C-FS3D
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: CD214C-FS3D
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Reverse recovery time | 35ns |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 5µA |