Logic IC, NAND Gate, Quad, 2 Inputs, 14 Pins, DIP, 4011
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD4011UBE
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD4011UBE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, NAND Gate, Quad, 2 Inputs, 14 Pins, DIP, 4011
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 3...18V DC |
| Case | PDIP14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Technology | CMOS |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | NAND |
| Max operating temperature | 125°C |