Logic IC, NOR Gate, Triple, 3 Inputs, 14 Pins, SOIC, 4025
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD4025BM96
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD4025BM96
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, NOR Gate, Triple, 3 Inputs, 14 Pins, SOIC, 4025
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...18V DC |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 3 |
| Technology | CMOS |
| Number of inputs | 3 |
| Kind of gate | NOR |
| Max operating temperature | 125°C |