Analog Multiplexer / Demultiplexer, 4:1, 2 Circuits, 240 ohm, 100 µA, 3V to 20V, TSSOP-16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD4052BPWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD4052BPWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analog Multiplexer / Demultiplexer, 4:1, 2 Circuits, 240 ohm, 100 µA, 3V to 20V, TSSOP-16
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 125Ω |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Quantity in package | 2000 |
| Output configuration | SP4T |
| Max operating temperature | 125°C |