IC: analog switch; SPST; Ch: 4; CDIP14; 3÷18VDC; tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD4066BF
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD4066BF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPST; Ch: 4; CDIP14; 3÷18VDC; tube
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 3...18V DC |
| Case | CDIP14 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 125Ω |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Output configuration | SPST |