IC: analog switch; SPST; Ch: 4; SOP14; 3÷18VDC; reel,tape
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CD4066BNSR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD4066BNSR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SPST; Ch: 4; SOP14; 3÷18VDC; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...18V DC |
| Case | SOP14 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 125Ω |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Quantity in package | 2000 |
| Output configuration | SPST |