Analogue Switch, 4 Channels, SPST, 240 ohm, 3V to 18V, TSSOP, 14 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD4066BPWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD4066BPWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Switch, 4 Channels, SPST, 240 ohm, 3V to 18V, TSSOP, 14 Pins
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...18V DC |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 125Ω |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Quantity in package | 2000 |
| Output configuration | SPST |
| Max operating temperature | 125°C |