Logic IC, OR Gate, Dual, 4 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 4072
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CD4072BPW
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD4072BPW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, OR Gate, Dual, 4 Inputs, 14 Pins, TSSOP, 4072
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...18V DC |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Technology | CMOS |
| Number of inputs | 4 |
| Kind of gate | OR |
| Max operating temperature | 125°C |