IC: analog switch; SP8T; Ch: 1; TSSOP16; 2÷6VDC; reel,tape
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CD74HC4051QPWRQ1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CD74HC4051QPWRQ1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: analog switch; SP8T; Ch: 1; TSSOP16; 2÷6VDC; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...6V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 40Ω |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Quantity in package | 2000 |