RCD breaker; Inom: 40A; Ires: 30mA; Max surge current: 250A; 240VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CDA540J
Tootja: HAGER
Tootja tootekood: CDA540J
Spetsifikatsioon tootele RCD breaker; Inom: 40A; Ires: 30mA; Max surge current: 250A; 240VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| IP rating | IP20 |
| Mechanical durability | 4000cycles |
| Current rating | 40A |
| Rated voltage | 240V AC |
| Max surge current | 250A |
| Cross section of connecting wires | 1...25mm<sup>2</sup> |
| Type of protection | RCD breaker |
| Short circuit breaking capacity | 10kA |
| Kind of circuit breaker | type A |
| Residual current | 30mA |