Loudspeaker; miniature; 300mW; 8Ω; Ø10x2.9mm; 20kHz; Ø: 10mm; PET
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CDM-10008
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: CDM-10008
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Loudspeaker; miniature; 300mW; 8Ω; Ø10x2.9mm; 20kHz; Ø: 10mm; PET
| Power | 300mW |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Colour | silver |
| Enclosure material | metal |
| Material | PET |
| Impedance | 8Ω |
| Diameter | 10mm |
| Panel cutout diameter | 7.2mm |
| Maximum power | 500mW |
| Sound level | 86dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |