Loudspeaker; miniature; 300mW; 8Ω; Ø16x2.55mm; 20kHz; Ø: 16mm; PET
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CDMG16008-03
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: CDMG16008-03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Loudspeaker; miniature; 300mW; 8Ω; Ø16x2.55mm; 20kHz; Ø: 16mm; PET
| Power | 300mW |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Colour | black, silver |
| Enclosure material | metal |
| Material | PET |
| Impedance | 8Ω |
| Diameter | 16mm |
| Maximum power | 500mW |
| Sound level | 82dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |