Sensor: capacitive; Range: 0÷30mm; OUT: PNP / NO; Usup: 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CDNM3030ZRPKM
Tootja: SELS
Tootja tootekood: CDNM3030ZRPKM
Spetsifikatsioon tootele Sensor: capacitive; Range: 0÷30mm; OUT: PNP / NO; Usup: 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 300mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | brass |
| Range | 0...30mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 93mm |
| Plating material | nickel |
| Type of sensor | capacitive |
| Switch housing | M30 |
| Switching frequency max | 100Hz |
| Kind of forehead | embedded |