Thyristor; 600V; 2.5A; 4A; 0.2mA; Package: bulk; THT; TO126; Ifsm: 30A
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
CDR05
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: CDR05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thyristor; 600V; 2.5A; 4A; 0.2mA; Package: bulk; THT; TO126; Ifsm: 30A
| Mounting | THT |
| Case | TO126 |
| Kind of package | bulk |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 4A |
| Gate current | 200µA |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 2.5A |