Loudspeaker; general purpose; 2W; 16Ω; 40x28.3x12mm; 20kHz; fabric
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
CDS-4028-16
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: CDS-4028-16
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Loudspeaker; general purpose; 2W; 16Ω; 40x28.3x12mm; 20kHz; fabric
| Power | 2W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS |
| Material | fabric |
| Impedance | 16Ω |
| Panel cutout diameter | 16.5mm |
| Maximum power | 3W |
| Sound level | 86dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |