Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.4kHz; 40mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CEM-1212S
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: CEM-1212S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.4kHz; 40mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 6...16V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 6.5mm |
| Height | 9.5mm |
| Operating current | 40mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 12mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 92dB |
| Resonant frequency | 2.4kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |