Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 230VAC; 40A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CEM40.11-230V-50/60HZ
Tootja: ETI POLAM
Tootja tootekood: CEM40.11-230V-50/60HZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC + NO; 230VAC; 40A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 40A |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 55mm |
| Height | 87mm |
| Insulation voltage | 1kV |
| Switching capacity | 18.5kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC + NO |
| Contacts configuration | NO x3 |