Power supply: switched-mode; LED; 96W; 20VDC; 17÷22VDC; 4.8A; IP66
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CEN-100-20
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: CEN-100-20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 96W; 20VDC; 17÷22VDC; 4.8A; IP66
| Output current | 4.8A |
| Supply voltage | 90...295V AC, 127...417V DC |
| Power | 96W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | CEN-100 |
| Application | LED |
| Dimensions | 195x62.5x40.5mm |
| Output voltage | 20V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |