Power supply: switched-mode; LED; 75.6W; 36VDC; 33÷40VDC; 2.1A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CEN-75-36
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: CEN-75-36
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 75.6W; 36VDC; 33÷40VDC; 2.1A
| Output current | 2.1A |
| Supply voltage | 90...295V AC, 127...417V DC |
| Power | 75.6W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP66 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | CEN-75 |
| Application | LED |
| Dimensions | 183x62.5x40.5mm |
| Output voltage | 36V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |