Connection lead; M8; PIN: 4; straight; 3m; plug; 30VAC; 4A; -35÷105°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CF.INI-P4-M8-BG-3
Tootja: igus
Tootja tootekood: CF.INI-P4-M8-BG-3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M8; PIN: 4; straight; 3m; plug; 30VAC; 4A; -35÷105°C
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -35...105°C |
| IP rating | IP69K |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Number of pins | 4 |
| Max. operating voltage | 30V AC, 30V DC |
| Wire insulation material | TPE |
| Cable length | 3m |
| Thread | M8 |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | blue |