Resistor: carbon film; THT; 2.7MΩ; 0.5W; ±5%; Ø3.2x9mm; axial
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
CF1/2W-2M7
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: CF1/2W-2M7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: carbon film; THT; 2.7MΩ; 0.5W; ±5%; Ø3.2x9mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 500mW |
| Resistance | 2.7mΩ |
| Type of resistor | carbon film |
| Operating voltage | 350V |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 9mm |
| Body dimensions | Ø3.2x9mm |
| Diameter | 3.2mm |
| Leads dimensions | Ø0.6x26mm |
| Max. overload voltage | 700V |