Resistor: carbon film; THT; 1.6MΩ; 0.25W; ±5%; Ø2.3x6mm; axial
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
CF1/4W-1M6
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: CF1/4W-1M6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: carbon film; THT; 1.6MΩ; 0.25W; ±5%; Ø2.3x6mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 250mW |
| Resistance | 1.6mΩ |
| Type of resistor | carbon film |
| Operating voltage | 250V |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 6mm |
| Body dimensions | Ø2.3x6mm |
| Leads dimensions | Ø0.4x28mm |
| Max. overload voltage | 500V |