Resistor: carbon film; THT; 10Ω; 2W; ±5%; Ø5x15mm; axial
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
CF2W-10R 5%
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: CF2W-10R 5%
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: carbon film; THT; 10Ω; 2W; ±5%; Ø5x15mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 2W |
| Resistance | 10Ω |
| Type of resistor | carbon film |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Height | 15mm |
| Body dimensions | Ø5x15mm |
| Max. operating voltage | 500V |
| Diameter | 5mm |
| Leads dimensions | Ø0.72x33mm |