Tootekood: CFB400W-48S48P
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CFB400W-48S48P
  • Number of outputs
  • Input current
Output current 8.3A
Mounting THT
Supply voltage 18...75V DC
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating
Output voltage 48V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89.5%
Number of outputs 1
Input current 60mA