Tootekood: CFB600-24S48P
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CFB600-24S48P
  • Output current
  • Mounting
  • Supply voltage
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Additional functions
Output current 12.5A
Mounting THT
Supply voltage 18...36V DC
Power 600W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 48V DC
Input voltage 24V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 91%