Tootekood: CHB350-24S12N
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CHB350-24S12N
  • Case
  • Power
  • Output voltage
  • Input voltage
Output current 29.2A
Mounting THT
Supply voltage 18...36V DC
Case Half Brick
Power 350.4W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Input voltage 24V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90.5%