Tootekood: CHB350-48S12N-C
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CHB350-48S12N-C
Output current 29.2A
Mounting THT
Supply voltage 36...75V DC
Case Half Brick
Power 350.4W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 92.5%